Argan Yağı 45 ml İnceleme

Argan Yağı 45 ml İnceleme

Argan yağı Fas’ta üretilen Argania spinosa adında ağacın fındık kadar boyuttaki meyvelerinden elde edilen doğal bir yağ. Bu yağ, oleik ve linoleik asit en önde olmak üzere yağ asitlerini içerir. Tokoferol (E vitamini), Fenol, karoten, skualen bazı başka temel bileşenleridir.

 

Kuvvetli bir Afrodizyak bitki yağı olan Argan Yağı, el ve ayak güzelleştirme, vücut bakımı, tırnak bakımı, cilt ve yüz bakımı ve saç kuvvetlendirmede oldukça etkili bir organik yağ. Argan yağı, içeriğindeki E vitamini ile siyah nokta ve sivilceleri kısa zamanda yok ediyor, genç ve ışıl ışıl bir görüntüye kavuşturuyor. Çoğunlukla yaz aylarında ve sıcak havalarda kuruyan ve pul pul dökülmekte olan ciltleri nemlendirici özelliği sayesinde her banyo sonrasında yüz ve de boyun kısmında kullanıldığında kısa bir süre zarfında canlı, parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

 

Yaşlanmayı geciktirici etkisi içeriğindeki E vitaminine bağlanabilir. Argan yağından 70,2 mg, palmiye yağı 25,6 mg, zeytinyağı ise 7,1 mg E vitamini barındırır. Argan yağı yemek pişirirken de kullanılabilir. Argan bitkisinin kan kolesterol ve trigliserid düzeylerini düşürdüğü, kalp damar hastalıklarını ve kanseri önlediği ve büyük oranda azalttığı savunuluyor. Saç bakımında saçı barındıran deri, saçı nemlendirmek ve parlak görüntü elde etmek amacı ile kullanılır.

Argan Yağı Saç Bakımı Dışında Nelere Faydalıdır?

 

  • Kan kolesterol ve trigliserid seviyesini düşürür

 

  • Kalp damar hastalıklarını ve riskini, kanser ve kanser riskini azaltır

 

  • Romatizmal sancıların giderilmesini sağlar

 

  • Gebelikte karında oluşan çatlakları ve yaraları iyileştirir

 

  • Göğüs sarkıklığını ve boyun kırışmalarını götürmeye kolaylık sağlar

 

  • Sedef, egzama gibi deride kızarıklık, pullanma ve kaşıntı gösteren deri sorunlarında nemlendirici ve yatıştırıcı olarak kullanılabilir

 

  • Yaraların hızlı tedavi olmasında önemli bir rol oynar

 

  • Kas ve eklem ağrılarının giderilmesi

 

  • İçerisindeki proteinler sayesinde selülitlerden kurtulma

 

Argan Yağı 45ml Fiyatı

 

Argan yağını birçok kozmetikçiden ve aktardan alabilirsiniz ancak bu ürünü internetten almanızda mümkün. Bu ürünü kaliteli ve kısa bir süre içerisinde aynı zamanda uygun fiyata almak istiyorsanız tıklayın.

https://www.ensonu.com/urun/argan-yagi-krem-45ml-bitkisel-sac-sakal-bakim-masaj-yagi/