ATLAS ATM06 Manyetik Kaldıraç, 600kg İncelemesi

Sektörel olarak ortaya çıkan farklı ürün kaldırma teknikleri ihtiyaçları için manyetik kaldıraç sistemleri önemli avantajlar sağlıyor. Özellikle de kurumsal işletmeler tarafından manyetik kaldıraç sistemleri ürün kaldırma ekipmanları arasında en yoğun kullanılan sistemlerdir. Manyetik kaldıraç sistemlerinin son derece konforlu ve güvenli bir çalışma imkanı sağlaması, yoğun kullanımındaki en önemli etkendir. Güvenli ve rahat çalışma imkanı sağlamasının dışında hafif nitelikli tasarımsal özellikleri ile de her alanda kullanılabiliyor. Bu durumda sadece fabrikalarda ya da iş yerlerinde değil özel dış mekan projelerinde de gerekli olması durumunda manyetik kaldıraç modellerinin kullanılabilir olmasını sağlıyor. Ancak manyetik kaldıraç modelleri farklı ağırlık kaldırma kapasitelerine sahip olduğundan kullanım hedef ve amaçları doğrultusunda doğru kapasitedeki seçimlerin yapılması gerekir. İşte bu noktada ATLAS ATM06 Manyetik Kaldıraç, 600kg ürünü 0.6 tona kadar olan ürün ağırlığına sahip olan tüm ürün kaldırma çalışmalarında kullanıma uygundur.

Genel olarak mevcut olan yaygın kullanım alanları arasında ise; saç kaldırma ve kalıp kaldırma gibi alanlar yer alıyor. Hızlı, güvenli ve etkin bir yük kaldırma işlemi için son derece ideal kapasite ve özellikler barındırır.

ATLAS ATM06 Manyetik Kaldıraç, 600kg Özellikleri

21 kilogram ağırlığa sahip olduğundan her alanda rahatlıkla kullanıma uygundur. Her yere kolayca taşınabilir. Atlas ATM06 manyetik kaldıraç modelinin 266 milimetre uzunluğa ve 112 milimetre genişliğe sahip olması sayesinde işe konu olan parça ya da ürün üzerinde daha etkin bir kavrama sağlar. Bununla birlikte manyetik kaldıracın kullanıldığı çalışmalarda, kaldırılan ürünün yüzey biçim tarzı da yük kapasitesinin farklı olmasına neden oluyor. Yani manyetik kaldıraç üzerinde bulunan 600 kilogram yük kaldırma kapasitesi standart değildir. Bu noktada kaldırılan ürünün zemin yapısı devreye giriyor. Eğer yüzey yapısı düz ise 600 kilogram tam kapasite kullanılabiliyor. Ancak yuvarlak biçim formunda ise ağırlık kapasitesi 300 kilogram yani 0.3 ton seviyesine düşüyor.

ATLAS ATM06 Manyetik Kaldıraç, 600kg İncelemesi