Cora 100 Kompresör Kasnaklı 100 Litre Ürün İncelemesi

Cora 100 Kompresör Kasnaklı 100 Litre Ürün İncelemesi

Kasnaklı Kompresör Cora 100 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Depo Hacmi 100 litedir.1.5 kW/2hp motor gücüne sahiptir. Ürünün özgül ağırlığı 86 kg’dır. Kasnaklı Kompresör Cora 100 hava hacmi 194 litredir. Kasnaklı Kompresör Cora 100 ürünü 110x48x88cm ölçülerine sahip olup çalışma basıncı 8 bar 116 psi’dir.

100 Litre hava komprasörüne sahiptir. Kasnaklı Kompresör Cora 100 ürününün menşei İtalya’dır.

Kasnaklı Kompresör Cora 100 Ürününün Kullanım Ömrü

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tebliğince kullanım ömrü on yıldır.

Kasnaklı Kompresör Cora 100 Özellikleri Nelerdir?

Günümüz iş hayatında diğer enerji kaynaklarının yanısıra basınçlı havaya büyük çapta gereksinim duyulmaktadır. Basınçlı havanın getirdiği avantajlar, gün geçtikçe bu enerji türünün önemini ve kullanım alanını arttırmaktadır.

Ürün 100 Litre hava komprasörü aletidir. Hava kompresörü nedir sorusuna kısaca; kompresör kelimesi ingilizce “compressor” ve anlamı “sıkıştırmak” olarak bilinir. Kompresör yabancı bir kelimedir fakat Türkçe’de zamanla kompresör olarak yerleşmiştir.Sonuç olarak kompresör sıkıştırıcı anlamına gelmektedir. Hava kompresörü su geçirmezlik özelliğine haiz değildir. Kasnaklı Kompresör Cora 100 içinde sıkıştırılmış hava vardır. Sıkıştırılmış hava farklı amaçlar ile bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Örnek olarak arabaların lastiklerinin şişirilmesinde kompresörden sağlanan basınçlı hava kullanılır.Sıkıştırılmış hava bir çok mekanik sistemde kullanılmaktadır. Bu sistemler genel de pnömatik diye bilinir. Basınçlı havanın getirdiği avantajlar, gün geçtikçe bu enerji türünün önemini ve kullanım alanını arttırmaktadır.

Lastik çıkarma-takma aletleri pnömatik aletlere örnek olarak gösterilebilir. Kolay taşınabilmeleri için tekerlekli olarak üretilen tiplerin hava depoları üzerinde basınç otomatiği, emniyet sübabı, manometre, çekvalf, kondens boşaltma musluğu, hava çıkış vanası, taşıma tutamağı ve diğer tip kompresörlere ilaveten basınç regülatörü bulunmaktadır. Ürün kalitesinden ödün vermeyen uzun yıllar kullanılmaya elverişlidir.

Ürünün fiyat bilgisi için

Fiyat  bilgisi için