Felco CB Kuyumcu Saç Makası Ürün İncelemesi

Felco CB Kuyumcu Saç Makası Ürün İncelemesi

Felco Marka saç kesme makası inceleme  yazımızda ürünün kullanım alanını detaylı özelliklerini üründen tam performans almanın  yöntemlerini inceleyeceğiz.

  • Makaslar metali kesmek için kullanılan aletlerdir. Kesilecek metalin kalınlığına göre makas çeşitleri bulunmaktadır.
  • Sac Makası; Kalınlığı 1mm’e kadar olan metal parçaların kesilmesinde kullanılır. Metal üzerindeki düz çizgili ya da hafif kavisli figürler sac makası ile kesilir. Ayrıca lehim kesimlerinde kullanılır.
  • Figür Makası; Yuvarlak figürlerin kesilmesinde kullanılmaktadır ki bu arada çapın büyüklüğü makasın büyüklüğüne ve malzeme kalınlığına bağlıdır.
  • Yan Makas; Özellikle 3 mm kalınlığındaki tellerin kesilmesinde kullanılmaktadır. Özel bir alaşımdan oluşmakta olan yan makas ile yaklaşık 11/2 mm kalınlığına kadar olan çelik tellerde kesilebilmektedir.
  • Kollu Saç Makası; Yaklaşık 3mm kalınlığındaki büyük parçaların düzgün bir çizgide kesilmesini sağlar.

Öncelikle  ürünün kullanım alanından bahsetmek gerekirse, kuyumculuk sektöründe  kesme  ve  delme  işlemleri ve  zaanatin gereğince oyma  işlemleri yapılır. Bu işlemleri kolaylaştırmak için tasarlanmış ürün dayanıklı ve  ergonomik yapıya sahiptir. Ele tam olarak dizayn  edilmiştir kullanıcıyı yormaz.

Felco markası meşei İşviçre olan  ve  uzun yıllardır Türkiye  piyasasında  bulunan bir markadır. Ürünün bütün yedek parçalarına  kolaylıkla  ulaşmak mümkündür. El aletleri kapsamında  bir yenilikçilik politikası izleyen firma çok kullanışlı ve  işlem kolaylaştırıcı ürünler  piyasaya sürmüştür.

Felco CB Kuyumcu Saç Makası Ürününün tutma  sapları kaliteli plastikten üretilmiş olup ergonomik yapıya sahiptir.

Hassas  işlerde  kullanmak adına  üretilen ürünün yaylı makas ve  saç makası boyutları olarak seçenekleri bulunmaktadır. Ürünün toplam ağırlığı 270 gram olduğu için kullanım kolaylığı konusunda  artı olarak değerlendirebileceğimiz  özelliklerindendir diyebiliriz.

Felco CB Kuyumcu Saç Makası Ürün İncelemesi Özellikleri

Felco CB Kuyumcu Saç Makası

 Ürün TanımıBoy/cmEl TipiKesim Çapı/mmAğırlık/gr
Kuyumcu Saç Makası20.5Sağ-Sol270

Ürünle  alakalı detaylı bilgi için buradan bilgi edinin