Su Motoru Rekor 1 İncelemesi

Su Motoru Rekor 1 İncelemesi

Sıvının düşük basınçtan yüksek basınçlı olan alana doğru pompa vasıtasıyla taşınmasını sağlayan motorlara su motoru denir. Kullanıldığı bölgeye göre farklı güçlere sahip olan su motorları elektrik ile çalışmaktadırlar.  Su transferi evimizdeki iş yerimizdeki  su tesisatından da bildiğimiz üzere borular aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu borular rekor adı verilen bir parça ile bağlantı noktaları oluşturmaktadır. Rekorlar plastik ya da metal yapıya sahip olabilirler.

Metal kalitesine bağlı olarak kullanılan rekorlar daha avantajlıdır. Daha sağlam, yüksek basınca daha dayanıklı ve daha sızdırmaz özellikte oldukları için avantajlıdırlar.  Su motorlarında da bağlantı noktaları rekorlar ile sağlanmaktadır.

İtme ve suyun kaldırma prensibine dayalı olarak çalışan su motorları, basınç altında çalıştığından sağlam rekorlara sahip olması gerekir aksi takdirde boruların patlaması ya da sızdırma gibi olumsuz durumlar meydana getirecektir.  Kullanılan rekorlar yüksek yiv sayısına sahip, çeşitli  alaşımlar ve kaplamalar ile güçlendirilmiş olmalıdır.

Su Motoru Rekor 1 Özellikleri Nelerdir?

Su motorlarının bağlantı noktalarını sağlamak için üretilen bir yedek parçadır. Yüksek yiv sayısına sahip olduğu gibi  Karbon çelikten imal edilmiştir. Aynı zamanda indüksiyon kullanılarak sertleştirilmiş olan bu ürün darbelere, basınca ve sıcaklığa karşı da dayanıklılık göstermektedir.

2,54 cm çapına sahip olup ortalama bir su motoru için ideal kullanım sağlayacaktır. Sürekli olarak su teması gerçekleşse dahi  kaplandığı madde aracılığıyla paslanmaya direnç gösterecektir.  Fabrika koşullarında dayanıklılığını arttırmaya yönelik gerçekleştirilen ısıl işlem Su Motoru Rekor 1  ürününü siyahlaştırılmıştır.

Daha sonra parlatma ve pürüzsüzleştirme işleminden geçip tamamen estetik duruşa sahip bir rekor ortaya çıkarılmıştır. Gerçekleştirdiği işleve ve piyasa standartlarına oranla gayet makul fiyatlar ile müşterileriyle buluşturulan Su Motoru Rekor 1  10 adet yiv sayısı ile son derece sağlam bir yapı oluşturacaktır.

Fiyatı İçin:

Su Motoru Rekor 1