ATLAS ATMK20 Universal Manyetik Kaldıraç, 2000kg İncelemesi

Manyetik kaldıraç sistemleri, daha hızlı ve daha güvenli ürün kaldırma çalışmaları için ideal kaldırma ekipmanlarından birisidir. Ürünlerin yapısal özelliklerine uygun şekilde kaldırma işlemlerinin manyetik güç kapasitesinden yararlanılarak, gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Manyetik etki ile üründe kavrama niteliği oluşturur ve üzerine takılacak vinç sistemleri ile değişken metre mesafelerine rahatlıkla kaldırılabilir. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan manyetik kaldıraç ürünleri, konforlu kullanımları nedeni ile yaygın şekilde sektörel olarak tercih ediliyor. Geniş bir kullanılabilirlik potansiyelinin bulunması çerçevesinde manyetik kaldıraç ürünleri, pek çok farklı sektörde kullanılabiliyor. ATLAS ATMK20 Universal Manyetik Kaldıraç, 2000kg ise 2 tona kadar olan ürünlerin manyetik güç etkisi ile kaldırılması amacı ile kullanılabiliyor.

Manyetik kaldıraç modelinin üzerinde yer alan özel kaldırma mıknatısı dahilinde mevcut ‘yüzük’ kolu yardımıyla yukarı pozisyona getirilir. Böylelikle ürünün kaldırılacak ürün üzerine ortalı olacak şekilde koyulmasıyla kaldırma işlemi etkin biçimde gerçekleştirilebilir duruma gelir.Üzerine

ATLAS ATMK20 Universal Manyetik Kaldıraç, 2000kg Özellikleri

Manyetik etki oluşturulan kavrama yapısıyla ürünün kaldırılmasına yardımcı olan Universal manyatik kaldıraç, farklı yüzeylere ilişkin değişken kaldırma kapasitelerine sahiptir. Buna göre de manyetik kaldıraç modelinde düz zeminler üzerinde tam kavrama sağlanabilmesi nedeni ile 2000 kilograma kadar yani 2 tona kadar kaldırma kapasitesi bulunur. Ancak kavranacak ürünün yüzey ve biçimi yuvarlak yapıya sahip ise kavrama tam sağlanamayacağı için manyetik alan etkisi düşer. Bu yüzden de manyetik kaldıraçla düz yüzeyde 2 ton olan kaldırma kapasitesi, yuvarlak yüzeyde 1000 kilogram yani 1 ton seviyesine iner. Ürünün kendi sabit ağırlığı ise 70 kilogram düzeyinde bulunur. Ayrıca ürünün boyutları ise 340 milimetre uzunluğa, 160 milimetre genişlik şeklindedir. Bu boyut ölçüleri ile de çok geniş ürünlerde dahi ortalama tam olarak sağlanması halinde etkin ve güvenli bir ürün kaldırma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

ATLAS ATMK20 Universal Manyetik Kaldıraç, 2000kg fiyatı