Palmera BC52243A Amortisör Set BC520 İncelemesi

Palmera BC52243A Amortisör Set BC520 İncelemesi

Palmera BC52243A Amortisör Set BC520 aracın gereğinden fazla esnemesine engel olan ve bu sayede çukur benzeri alanlardan geçerken hissetme oranını sıfıra indirir. Standart amortisörler belli basınç veya etkiyle patlak verebilir. Bu tarz etkilerde yolda stabilize emen bir ürünün kullanmazsanız aracın tüm parçalarına dağılır.

Aracın kullanım ömrünü son derece azaltan amortisörler çabucak anlaşılabilir. Palmera garantisi ile hizmetinize sunulan bu ürün aracın kavisi ne denli olursa olsun şoförün minimum rahatsız olmasını sağlamaktadır. Her türlü eğimli yolda rahatlıkla araç kullanmak isteyenlerin vazgeçilmezi konumundadır.

Palmera BC52243A Amortisör Set BC520 Özellikleri Nelerdir?

Palmera BC52243A Amortisör Set BC520  aracın süspansiyon mekanizması içerisinde yaya entegre edilerek kullanılmaktadır. Hareket ederken oluşan tüm titreşimleri apsorbe ederek en az seviyeye indirir. Mekanik enerjiyi ısıya çevirme esaslı çalışmaktadır. Yüksek ısınmaya karşı dirençli üretilmiştir. Aracın tekerinin üst kısmında yer alan bu ürün tümsek geçişlerinde son derece işlevseldir. Yükün yumuşatılıp diğer tarafa aktarılmasını sağlar. Silindir koruması sayesinde dış etkilere karşı dirençlidir.

Ana valfi ve pistonu vardır. Piston kısmı basınç tüpüne daldırılmış vaziyettedir. Kavisli yollarda yayın sıkışması ile hareket başlar. Piston daldırılmış konumunda aşağı doğru itilerek basınç tüpüne büyük oranda batar. Piston aşağı indiği için yukarı tarafta nispeten boşluk artar. Pistonun dışında basınç tüpü içerisinde yağ hareketi gerçekleşir.

Bu hareket sırasında yağ basınç ile belli bir enerji kazanmış olur. Amacı ise yağın piston dışındaki aralıklarda sürtüne sürtüne enerjisinin emilmesidir. Basınç etkisinde oluşan kinetik enerjiyi sürtünme ile ısıya dönüştürme olarak da tanımlanabilir. Yükün azaldığı konumlarda ise ana valf ile oluşturulan kuvvet ilk konumuna dönmesine yardımcı olur

Fiyatı için

Palmera BC52243A Amortisör Set BC520