Rico 008-RT4496 Matkap Uç Metal 16mm İncelemesi

Rico 008-RT4496 Matkap Uç Metal 16mm İncelemesi

Yaygın kullanım alanları bulunan matkaplar, kullanıldıkları iş sahalarında genellikle  en önemli işleri üstlenen el aletleridir.  Ahşap işleri, metal işleri, plastik işleri için kullanılan türleri bulunmaktadır. Bu türler motor yapısına göre değişiklik göstermekte olup aynı zamanda uç  çeşidine göre de farklı görevler üstlenmektedir.

Rico firmasının el aletleri konusundaki hassas tasarım ve dayanıklı ürün anlayışı sayesinde farklı zeminler için farklı uç çeşidi kullanmak tarihe karışıyor. Metal yüzeyler için kullandığınız ucu aynı zamanda ahşap zeminlerde de kullanabileceğiniz bir malzemeden üretilen Rico 008-RT4496 Matkap Uç Metal 16mm ürünü Rico firmasının imal ettiği uç çeşitlerinden bir tanesidir.

Rico 008-RT4496 Matkap Uç Metal 16mm Özellikleri Nelerdir?

16 mm lik matkap giriş ucu sayesinde iş güvenliğini sağlayan bir tasarımı vardır. 1200 N/mm2 lik mukavemeti olan bu ürün düşük ve yüksek çelik alaşımına sahip malzemelerde dahi kullanılabilmektedir. 118 derecelik bir yiv açısına sahiptir. Yani 1 kıvrımın ucundan diğer kıvrımın sonuna kadar olan kısım 118 derecelik açıya sahiptir. Bu durumun temel sebebi, matkap ucunun delme noktası üzerindeki basıncını arttırmak ve hedef noktaya  kitlemektir.

Yüksek sıcaklık ile gerçekleştirilen kaplama işlemleri neticesinde pas ve aşınmaya karşı direnç gösteren Rico 008-RT4496 Matkap Uç Metal 16mm  ürünü  matkaba takılan giriş ucu hariç yivli kısmı 18 cm’dir.  Matkaba giriş ucunun çapı 1,2 cm olup delme işlemini gerçekleştirecek olan uç 1.6 cm’dir.

Temper döküm ve CNC tezgalarda gönül rahatlığı ile kullanılacak bir üründür. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar matkap çantanızda taşıyabileceğiniz Rico Metal matkap  ucu ısıl işlem sonrasında karardığı için sonradan parlatma işlemi uygulanmıştır. Bu sayede hem sert bir metal hemde estetik bir duruşa sahip matkap ucu elde edilmiştir.

Fiyatı İçin:

Rico 008-RT4496 Matkap Uç Metal 16mm