Tatlı Badem Yağı Saç Sakal Kirpik Cilt Bakım Yağı İncelemesi

Tatlı badem yağı kokusuzdur ve soluk sarı bir renge haizdir. Ceviz ya da fındığı çağrıştıran bir lezzet vermektedir. Bileşim olarak zeytinyağıyla benzerdir ve bazı zamanlarda birbirinin yerine kullanılabilmektedir. Aynı zamanda, çok keskin bir kokuya veya tada sahip olan acı badem yağı ile kıyaslanamaz. Tatlı badem yağı hafif ve tatlı bir aromalıdır ve tat verici olarak kullanılmaktadır. Isterseniz salatalarınıza ekleyip hem lezzetinin hem de yararlarının hazzını çıkarabilirsiniz. Tatlı badem yağının sağlığa olan yararlarını iyi mi değerlendireceğiniz sizin isteğiniz doğrultusunda şekillenebilmektedir.

Tatlı badem yağının sağlığa olan faydaları

Kalp sağlığına iyi gelir: Tatlı badem yağının kalp için faydalı olan maddelerle dolu, bundan dolayı, kalp sağlığını desteklediği bilinmektedir. Kalbe olan sağlık faydalarını elde etmek için badem yağını salata içerisinde kullanabilirsiniz.

Hafızayı kuvvetlendirir: birçok Güneydoğu Asya kültüründe, biraz bademi su içerisinde bir gece bekletmek sonrasında sabahın ilk saatlerinde suyuyla birlikte tüketmek genel bir uygulamadır. Bunun beyin gücünü fazlalaştırdığı ve belleği geliştirdiği düşünülmektedir.

Kasları rahatlatır: Tatlı badem yağı en çok kullanılan masaj yağlarından biridir. Dinlendirici olan tatlı badem yağı, kasları gevşetmekte ve gerginliği vücuttan kaldırmaktadır. Kaslara oldukça fazla ve hızlı nüfuz ederek toksinlerin kaslardan ve dokulardan temizlenmesini sağlar.

İltihaplanmayla savaşım eder: Yağların zararlı olduğuna dair bazı yanlış fikirler bulunmaktadır. Oysa bütün yağlar zararlı değildir. Bunlardan bazıları esenliğimiz için esastır (doğal ki, bir tek istenilen oranda tüketilirse).

Kolesterole ve diyabete iyi gelir: Tatlı badem yağı, tip 2 diyabetin kontrolünde tutulmasına destek sunar, karaciğer sağlığını düzenler ve kalp sağlığını korur. Hem de kan basıncını düzenler ve kolesterol seviyelerini dengeler. Sağlıksal açıdan çok geniş bir yelpazeye haiz olan badem yağının bu özellikleri çok güçlüdür.

Ağrıları hafifletir: Bu oldukca eski zamanlardan beri malum ağrı kesici bir yöntemdir. Tatlı badem yağı el, bacak, sırt yada bel ağrılarından kurtulmak için masaj yağı niyetine kullanılmaktadır.   Tatlı badem yağını direkt kullanabilirsiniz yada öteki masaj yağları ile karıştırabilirsiniz.

Bağışıklık sistemini sağlamlaştırır: Tatlı badem yağı E vitamini, D vitamini, kalsiyum, potasyum, çinko, magnezyum gibi bir çok vitamin ve mineral açısından oldukca varlıklı bir yağdır.

Sindirim sistemine destek olur: Tatlı badem yağının pürgatif  olarak kullanıldığı da bilinir. Bu yüzden, sindirim sistemine iyi geldiği düşünülmektedir. Bağlarırsak hareketliliğini uyaran tatlı badem yağı, kabızlık problemlerinin tedavisine yardımcı olabilmektedir. Cilt sağlığına iyi gelir: Tatlı badem yağı muhteşem nemlendirme özelliklerine haizdir ve kuru ciltler için mükemmeldir. E Vitamini, B1, B2, A, B6 açısından varlıklı bir kaynaktır ve cildi iyi nemli meblağ.

Cilt hastalıklarını tedavi eder: Tatlı badem yağının, egzama, UV hasarı ve akne benzer biçimde cilt koşullarının tedavisinde etkili olduğu da bilinir. Egzama cildi kuru ve kaşıntılı bir hale sokar. Zamanla ciltte kabarma yada soyulmalar başlayabilir. Bazı durumlarda bu yaralar enfekte de olabilir.

Yaşlanma emarelerini hafifletir: Tatlı badem yağı, yaşlanma göstergelerini hafifletmeye yardımcı olabilmektedir. Badem yağının haiz olduğu E vitamini, nemlendirme özellikleri, ayrıca proteinleri ve amino asitleri kolajen üretimini artırmaktadır.

Tatlı Badem Yağı Saç Sakal Kirpik Cilt Bakım Yağı Fiyatı

Orijinal, kaliteli ve ucuz bir Badem yağına sahip olmak için tıklayınız.

https://www.ensonu.com/urun/tatli-badem-yagi-sac-sakal-kirpik-cilt-bakim-yagi/