ATLAS ATMK15 Universal Manyetik Kaldıraç, 1500kg İncelemesi

Yüksek ağırlığı bulunması sebebi ile kaldırma ekipmanları ile kaldırılması gereksinimi bulunan tüm ürünler için manyetik kaldıraç ürünleri mevcuttur. Ürünlerin yapısal özelliklerinin uygunluğuna göre değişen kaldırma kapasitelerinde manyetik etki alanı gücünden faydalanılıyor. Manyetik alanı sayesinde oluşturulan yüksek seviyedeki tutuş ve kavrama ile ürün üzerinde herhangi bir zarar ya da tahribat oluşturmadan kaldırılabiliyor. ATLAS ATMK15 Universal Manyetik Kaldıraç, 1500kg tasarımsal özellikleri sayesinde bu tip ürünlerin kaldırma işlemlerinin daha etkin biçimde sağlanmasına yardımcı oluyor. Manyetik kaldıraç sistemlerinde manyatik etki alanının tam olarak etkisini oluşturabilmesi düz yüzeyler için daha uygundur. Bu yüzden de yuvarlak yüzey yapısına ya da formuna sahip olan ürünlerde manyetik etki alanı kavrama potansiyeli düşüş yaşar. Bu durumda manyetik kaldıraç kaldırma kapasitesinin bu ürünlerde daha düşük olmasına neden olur.

Manyetik kaldıraç sistemleri bu özellikleri ile birlikte son derece pratik ve konforlu kullanım özellikleri nedeni ile de yaygın olarak kullanılıyor. Günümüzde sektörel olarak çok geniş bir kullanım yelpazesi bulunur. Yoğun kullanımının söz konusu olduğu alanlar arasında sac kaldırma ve kalıp kaldırma gibi alanlar öne çıkıyor. Hafif yapısı ile her alanda kullanıma uygun olması sayesinde dış mekan projelerde de rahatlıkla etkin biçimde kullanılabiliyor.

ATLAS ATMK15 Universal Manyetik Kaldıraç, 1500kg Özellikleri

Düz yüzey özelliklerine sahip olan ürün gruplarının kaldırılmasında 1500 kilogram yani 1.5 tona kadar olan ağırlıkları kaldırma kapasitesi bulunuyor. Atlas Universal manyetik kaldıraç yuvarlak yüzey ve şekil formuna sahip olan ürünlerin kaldırılmasında ise 750 kilogram yani 0.75 tona kadar kaldırma kapasitesine sahiptir. 340 milimetre uzunluğa, 145 milimetre genişliği bulunuyor. 52 kilogram ağırlığının bulunması sayesinde de kaldıracak ürün üzerinde etkin bir baskı oluşturarak, kavrama etkisinin daha yüksek olmasını sağlayabiliyor. Ayrıca bu özelliği sayesinde de her türlü mekan ve alanda kullanım için mobil formda kolaylıkla taşınabiliyor.

ATLAS ATMK15 Universal Manyetik Kaldıraç, 1500kg fiyatı