Saç Kurutma Makinesi İnceleme

Bir saç kurutma makinesi almayı düşünüyorsanız saç tipinize en uygun modeli tercih etmeniz gerekebilir. Yanlış saç kurutma makinesini tercih etmeniz durumunda saç telleriniz hasar görebilir. Bu hususta bizde size doğru saç kurutma makinesini nasıl seçeceğinizi anlatıyoruz. Dilerseniz başlayalım.

  1. Saç Tipinize Uygun Maddelerden Yapılmış Saç Kurutma Makinelerini Tercih Edin

1.1 Saçlarınız kalın ve kıvrımlıysa tercih edeceğiniz saç kurutma makinesinin iyonik veya turmalin olup olmadığına bakın.

İyonik  veya turmalin içeren saç kurutma makineleri, daha hızlı kurutma performansı sağlar ve saçınızdaki su damlalarını parçalamaya yardımcı olan negatif iyonları açığa çıkarır. Ayrıca bu özellikte bir fön makinesi seçerseniz saçlarınızı kuruttuktan sonra saçınızın kabarma olasılığı daha azdır.

Yazının başından beri turmalin ne diye merak ediyorsanız açıklayalım. Turmalin, en yoğun iyonik hareketliliği sağlayan yarı değerli bir metaldir. Fiyatlarını düşündüğümüzde turmalin içeren saç kurutma makineleri, diğer makinlere kıyasla bir tık daha pahallıdır. Ancak aşırı derecede kalın veya kıvrımlı saçlara sahipseniz turmalin içeren saç kurutma makinesi doğru bir tercih olabilir.

1.2 Saçlarınız kuru veya inceyse seramik veya porselen kaplamalı saç kurutma makinelerini tercih edin.

Seramik veya porselen kaplamalı saç kurutma makineleri daha az sertlikte olduğu için ince ve kuru saçlar için doğru bir tercih olabilir. Ek olarak şunu da söyleyebiliriz. Saç tipinizin nasıl olduğu hakkında bir bilginiz yoksa veya ne tür bir saç kurutma makinesi alacağınızı bilmiyorsanız porselen veya seramik kaplamalı makineleri tercih edebilirsiniz. Kısacası porselen kaplamalı makineler her türlü saç tipiyle iyi uyum sağladığını söyleyebiliriz.

Saç Kurutma Makinesi Fiyatı

En uygun fiyatlı ve indirimli saç kurutma makinelerine sahip olmak için buraya tıklayınız.

https://www.ensonu.com/urun/fakir-scarlet-sac-kurutma-fon-makinesi-2300watt/