HB Elmas Tırpan Bıçağı Sarı 255×2.0×25.4mm 40Diş İncelemesi

HB Elmas Tırpan Bıçağı Sarı 255×2.0×25.4mm 40Diş İncelemesi

Tırpanlar bilindiği üzere ekin ve ot biçmek için kullanılan uzun bir sapa sahip el aletleridir.  Hafif kıvrık yapısıyla bir orak gibidir. Ancak daha yoğun ve pratik biçme işlemleri için kullanılmaktadır.  Gelişen teknoloji birçok el aletinde olduğu gibi tırpanları da çok daha hızlı çalışabilen benzinli ya da hava kompresörlü aletlere dönüştürmüştür.

Benzin ya da hava basıncı ile çalışan bu tırpanlar standart tırpanlara oranla çok daha hızlı ve yoğun iş kapasitesine sahiptir. Bu pratik iş kabiliyetinin temelinde motor gücüyle çalışan keskin bıçaklar yatmaktadır. HB firması belirtilen benzinli tırpanların bıçak üretimi yapan bir firma olup ürününü son teknoloji ile donatmıştır.

 

HB Elmas Tırpan Bıçağı Sarı 255×2.0×25.4mm 40Diş Özellikleri Nelerdir?

HB firmasının üretimini gerçekleştirdiği bu ürünün en temel özelliği diğer firmaların ürettiği makinelerden bıçak takıp çıkarılma özelliği olanların tümünde kullanılabilmesidir.  Adında belirtildiği üzere 255 x 2,0 x 25,4 mm ölçülerine sahip keskin bir bıçaktır. 40 adet sık dizilmiş dişleri sayesinde sadece otları değil otların arasında bulunan sert cisimleri de kesebilmektedir. Yüzeyinde bulunan delikler son derece hafif bir malzeme olmasını sağlamıştır.

Hafifliğinden dolayı motoru zorlamadan çok hızlı bir şekilde çalışabilmektedir. Aynı kategorideki bıçaklar biçme işlemini bir süre gerçekleştirdikten sonra körelme durumu meydana gelmektedir. Körelen bıçaklar ise ot veya ekinleri biçerken zorlanmaktadır.

Bu durum hem motora zarar vermekte hem de iş potansiyelini azaltıp vakit kaybı yaşatmaktadır.  HB Elmas Tırpan Bıçağı Sarı 255×2.0×25.4mm 40Diş ısıl işlem görmüş 40 adet diş ve diski ile belirtilen körelme problemini göstermemektedir. Çok uzun yıllar körelmeden kullanabileceğiniz bir ürün olup kategorisindeki tırpan bıçaklarına göre makul fiyatlarda satışa sunulmuştur. Hafif tasarımı sayesinde devir aynı cins makinelere göre devir sayısı da artmaktadır.

Fiyatı İçin Tıklayınız:

HB Elmas Tırpan Bıçağı Sarı 255×2.0×25.4mm 40Diş