KL KLZ12 12mm Zımba Teli İncelemesi

Zımba teli, şekil itibari ile uygulandığı yüzey, zemin ve ürün üzerinde yüksek kuvvette tutuş kabiliyeti oluşturur. Ahşap-konfeksiyon ürünleri ya da ahşap-ahşap ürünlerinin birbirlerine sabitlenmesi açısından zımba son derece etkili çözümler oluşturur. Bu çerçevede de zımba teli uygulamaları mobilya üretimi, döşeme uygulamaları başta olmak üzere bu tip alanlarda son derece yaygın ve sık bir şekilde kullanılır. Bu gibi sektörlerde yoğunluklu kullanılmakta olan zımba telinin kullanımı ise havalı zımba tabancaları aracılığıyla olur. Yüksek basınç kuvveti ile zımba telinin uygulandığı zemine/ürüne düz biçimde en hızlı ve en kolay şekilde çakılmasını sağlayan havalı zımba tabancalarına özel zımba teli ürünleri bulunur. KL KLZ12 12mm Zımba Teli ürünü de gelişmiş havalı zımba tabancalarına uygun olarak geliştirilmiştir.

Havalı zımba tabancalarının kullanımında önemli bir faktör olan kartuşu için geliştirilen 100’lük zımba telleri ile son derece pratik bir şekilde uygulama gerçekleştirilebiliyor. Zımba telinin kartuşa son derece pratik ve kolay bir şekilde yerleştirilmesini sağlayacak şekilde tasarlanması sayesinde son derece pratik bir şekilde kullanım gerçekleştirilebiliyor. Kullanıldığı alanlarda yüksek kullanım potansiyelinin bulunuyor olması yedek zımba teli ihtiyacının yüksek seviyede olmasına neden oluyor. Bu noktada yedek zımba teli ürünlerine de yoğun bir ilgi bulunuyor.

KL KLZ12 12mm Zımba Teli Özellikleri

Havalı zımba tabancasında kullanılabilen zımba teli ürünü, 12 milimetre olarak geliştirilmiştir. Havalı zımba tabancasının yüksek basınç kapasitesine uyum sağlayarak, en sert yüzeylere dahi etkin ve sorunsuz şekilde giriş yapabiliyor. Yüksek direnç ve dayanıklılığa sahip olan 12 milimetre zımba teli uzun yapısı sayesinde son derece etkin bir tutuş kabiliyeti oluşturmaktadır. Ayrıca darbe, sıkıştırma gibi olumsuz durumlara karşı yüksek kavrama kabiliyeti karşısında önemli bir direnç gösteriyor. Bu çerçevede de mobilya gibi yüksek dayanıklılık gerektiren tüketim malzemelerinde son derece etkin bir şekilde kullanılabilmesine olanak vermektedir.